Letošní podzimní expedice našich egyptologů se pomalu chýlí ke konci. A boty od firmy Prabos procházejí těžkými zkouškami v extrémních podmínkách pouště.

Máte zájem, aby i vaše výrobky a technologie zkusily obstát? Napište nám.

Aleš Vlk: YouRadio Talk

Lidové noviny: Egyptologové otestují top výrobky

Je to přesně 365 dní od chvíle, kdy vědci z Univerzity Karlovy v LN ohlásili, že chystají nebývalý záměr – udělovat certifikát Prověřeno v poušti. Ten si od českých egyptologů vyslouží jen takové výrobky, jež obstojí v náročných podmínkách.

A nyní Český egyptologický ústav Filozofické fakulty UK (ČEgÚ) oficiálně sdělil, že získal ochrannou známku od Úřadu průmyslového vlastnictví. Běží už také web Proverenovpousti.cz, kde je seznam kategorií výrobků, jež si firmy mohou otestovat.“ Celý článek Martina Rychlíka v .pdf si můžete přečíst ZDE.

novinky.cz: Egyptologové budou udělovat ochrannou známku Prověřeno v poušti

Novou ochrannou známku Prověřeno v poušti budou moci získat výrobky a technologie, které obstojí v drsných pouštních podmínkách, konkrétně v oblasti české archeologické koncese v egyptském Abúsíru a expedic v Súdánu. Udělovat ji bude Český egyptologický ústav, potažmo Filozofická fakulta Univerzity Karlovy (FF UK) v Praze, pod kterou spadá.“ Celý článek si můžete přečíst zde.

iDNES.cz: Egyptologové v poušti testují odolnost výrobků. Nejlepším dávají známku

Vždycky si vybíráme výrobky, které mají reference na svou spolehlivost a odolnost. Pokud budou mít firmy zájem, můžeme jejich výrobky otestovat, a když v extrémním prostředí egyptské pouště obstojí, mohou pro ně použít naši novou ochrannou známku Prověřeno v poušti,“ říká ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta. (…) „Ochranná známka Prověřeno v poušti slouží jako určitý punc kvality a exkluzivity. Každý oprávněný uživatel bude vůči svým zákazníkům demonstrovat, že jeho zboží úspěšně podstoupilo testování v těžkých pouštních podmínkách,“ říká Matěj Machů, poradce pro právo duševního vlastnictví z univerzitního Centra pro přenos poznatků a technologií. Celý článek Ivany Faryové najdete zde.

iForum: Prověřeno v poušti = značka produktu, který vydrží extrémy

Český egyptologický ústav Filozofické fakulty Univerzity Karlovy začne od letoška testovat v rámci archeologické koncese v Abúsíru české výrobky a technologie. Na ty nejodolnější nově čeká možnost získat prestižní ochrannou známku Prověřeno v poušti. Projít zkouškou v extrémních klimatických a provozních podmínkách mohou například bundy, kalhoty, svetry, spodní prádlo, boty, klobouky a cestovní přikrývky nebo počítače, čerpadla, ohřívače vody či chytré telefony, kamery a hodinky…“ píše Marcela Uhlíková z časopisu iForum. Pokračování zde.

Prověřeno v poušti je na světě!

Český egyptologický ústav Filozofické fakulty Univerzity Karlovy představuje svou novou ochrannou známku Prověřeno v poušti.

Generátory, klimatizační zařízení, fotoaparáty nebo třeba technické textilie, oděvy a obuv. Tyto i další produkty a technologie se budou moci přihlásit a prověřit svou kvalitu v extrémních podmínkách archeologické koncese v Egyptě a Núbii.

Přečtěte si tiskovou zprávu vydanou ke zveřejnění ochranné známky.