Obuv od Prabosu opět obstála

Kvalitní obuv je základ! A naši egyptologové byli v rámci podzimní expedice 2020 opět spokojeni s botami, které k prověření v poušti poskytla česká firma Prabos Plus a.s.. Jednalo se konkrétně o model Phantom sandstorm. Naši vědci si obzvlášť pochvalovali celkovou pevnost boty a kvalitu podrážky s velmi dobrými protiskluzovými vlastnostmi.

Pokud se i vy chystáte do všestranně náročného terénu, s tímto modelem nešlápnete vedle. Prověřeno!

Podzimní expedice 2020 úspěšně skončila

Dlouho nebylo jisté, zda bude vůbec možné, aby se letošní podzimní expedice do Egypta uskutečnila. Nakonec však výzkumníci přeci jen odletěli a pracovali na vykopávkách od 27. 10. do 29. 11. 2020. Více o jejich letošní sezóně si můžete přečíst ve článku iRozhlas.cz.

Díky tomu se mohlo uskutečnit i další prověřování nových produktů v náročných pouštních podmínkách. O jaké výrobky šlo? Opět se jednalo o obuv, na kterou mají naši egyptologové velké nároky a musí hodně vydržet. Zda obuv obstála v náročných podmínkách se již brzy dozvíme od samotných členů expedice! Brzy se dozvíte více.

Jarní expedice 2020 byla předčasně ukončena

Pandemie koronaviru ovlivnila i práci českých egyptologů. V návaznosti na současnou situaci proto musela být jarní expedice 2020 v Egyptě předčasně ukončena. Věříme, že se naši archeologové vrátí ke svému výzkumu v poušti podle plánu opět na podzim letošního roku.

Pokud však máte zájem nechat prověřit své výrobky a technologie, neváhejte se na nás obrátit. Centrum pro přenos poznatků a technologií UK, které zprostředkovává kontakt s firmami v souvislosti s ochrannou známkou Prověřeno v poušti, je stále plně v provozu a k dispozici ke konzultacím. Budeme rádi, když nás kontaktujete.

Ceskenovinky1.eu: České boty Prabos můžete obout i do pouště

„Na půdě nejstarší české univerzity se minulý týden odehrálo historicky první předání prestižní ochranné známky Prověřeno v poušti, kterou právě Karlova Univerzita uděluje. Získala ji firma Prabos, která (…) se zaměřuje především na pracovní a vojenskou obuv. Kromě bezpečnostních složek České republiky ji obouvá například Makedonská policie či německý Bundeswehr.“ Celý článek od Andrey Burgerové si můžete přečíst ZDE.

Lifestylenews.cz: V českých botách Prabos můžete vyrazit i do pouště

Znáte českou obuvnickou firmu Prabos? Její počátky spadají do doby před 160 lety a kromě nadšených cestovatelů nabízí kvalitní a spolehlivou obuv například bezpečnostním složkám České republiky. Nyní má na svém kontě další zajímavý počin. Její model obstál v extrémních podmínkách českého archeologického výzkumu v Abúsíru a expedic v Nubii. Získal tak ochrannou známku Prověřeno v poušti, kterou uděluje Karlova Univerzita.“ Celý článek najdete ZDE.

Nemohli jste se zúčastnit tiskové konference? Nevadí! Podívejte se na záznam.

Vzhledem k situaci kolem šíření koronaviru v ČR jsme se rozhodli zaznamenat průběh tiskové konference u příležitosti předání oprávnění k užívání ochranné známky Prověřeno v poušti, která proběhla ve čtvrtek 12. 3. 2020.

Na tiskové konferenci promluvil rektor UK prof. Tomáš Zima, prorektor UK a zároveň ředitel českých archeologických výzkumů v Egyptě prof. Miroslav Bárta, proděkanka FF UK pro projektové řízení a grantovou činnost Mgr. Zdeňka Filipová, zástupce ředitelky CPPT UK Mgr. Jiří Valach a předseda představenstva firmy Prabos plus a.s. Ing. Jaroslav Palát.

Novináři si mohli prohlédnout i vyzkoušet prověřený model obuvi od společnosti Prabos. Pan prof. Bárta přinesl ale ukázat i své vlastní boty, ve kterých už několik sezón pracuje na archeologických nalezištích v Egyptě.

Video na YouTube najdete ZDE.

Vedavyzkum.cz: Univerzita Karlova poprvé udělila ochrannou známku Prověřeno v poušti

Spolupráci s Univerzitou Karlovu chápeme jako podporu české vědy, kterou považujeme za součást naší firemní filozofie. Kvalitní a komfortní obuv, která člověku dobře padne a vydrží, je naší hlavní prioritou,“ komentoval udělení známky Jaroslav Palát, jednatel firmy Prabos plus a.s.

Celý článek si můžete přečíst na webu vědavýzkum.cz ZDE.

Prověřeno ✔: Firma Prabos získala právo užívat označení Prověřeno v poušti

Historicky prvním produktem, který prošel oficiálním prověřením v náročných podmínkách v egyptské poušti, je bota Beast Ankle od firmy Prabos plus a.s. ze Slavičína. Gratulujeme.

Oprávnění užívat ochrannou známku Prověřeno v poušti předal do rukou pana Ing. Jaroslava Paláta, předsedy představenstva firmy Prabos plus a.s., rektor Univerzity Karlovy, prof. Tomáš Zima, v rámci tiskové konference, která se uskutečnila v pražském Karolinu ve čtvrtek 12. 3. 2020.

Tiskovou zprávu najdete na webu CPPT UK ZDE.
Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.