Chcete, aby váš výrobek nesl ochrannou známku Prověřeno v poušti? Nechte ho otestovat českými egyptology

Prověřeno v poušti je ochranná známka, kterou mohou získat produkty a technologie, které budou prověřovány v náročných podmínkách české archeologické koncese v egyptském Abúsíru, popřípadě v Núbii, a splní předem dané specifické podmínky.

Testovaný výrobek nebo technologie projde praktickým prověřením kvality, a/nebo specifických vlastností. Prověření může být také základem pro technická vylepšení produktů. Pokud výrobky nebo technologie uspějí, získají jejich výrobci právo použít ochrannou známku ve vztahu k těmto výrobkům v souvislosti s jejich prodejem a propagací.

Proven in Desert: Blýskněte se i na evropských trzích

Chtěli byste naši ochrannou známku Prověřeno v poušti použít na svých výrobcích i na zahraničních trzích? Můžete! Proven in Desert je anglická mutace ochranné známky Prověřeno v poušti a je možné s ní označovat výrobky na všech trzích členských zemí Evropské unie. Podmínky pro získání evropské ochranné známky Proven in Desert jsou stejné jako u české varianty Prověřeno v poušti. Pro bližší informace nás kontaktujte.

Jaké produkty se o známku mohou ucházet?

O prověření se může ucházet široká řada produktů a technologií. Od generátorů, klimatizačních zařízení přes fotoaparáty nebo technické textilie až po oděvy a obuv. Kompletní seznam najdete ZDE. Dveře jsou tedy otevřené i produktům, které nejsou přímo spojeny s výzkumným záměrem Českého egyptologického ústavu FF UK, ale specifické podmínky na české archeologické koncesi v Abúsíru v Egyptě mohou napomoci k prověření jejich kvality.

Ochranná známka u prověřených výrobků a technologií značí jejich specifickou kvalitu a splnění vlastností deklarovaných výrobcem. Univerzita Karlova si vyhrazuje možnost neudělit právo k užívání ochranné známky těm výrobkům (či technologiím), které neobstály při prověřování.

Jak probíhá prověřování?

Členové expedice odvezou konkrétní výrobky (či technologie) s sebou na českou archeologickou koncesi do Egypta. Zde se pak uskutečňuje praktické a systematické prověřování jejich vlastností, které jsou deklarovány výrobcem. Členové týmu dané výrobky (resp. technologie) pravidelně používají a prověřují je tak po dohodnutou dobu v extrémních pouštních podmínkách. Podmínky prověřování jsou s každým výrobcem předem jasně stanoveny a je sestaven tzv. plán testování. Podmínky prověřování, stejně jako jako průběh a výsledek budou zveřejněny na našem webu.


Vlastníkem ochranných známek je Univerzita Karlova.